Навигация+ 

Будівельні конструкції з природного каменю

Опубликовано Февраль 2, 2020 – 13:10

Кам'яні конструкції - несучі та огороджувальні частини будівель і споруд, виконані з каменів (з кам'яної кладки). Ці конструкції виконуються з штучних каменів (будує, цегла, керамічні та бетонні блоки) і природних (бутовий камінь і каміння правильної форми з вапняку, туфу, черепашнику і т. П.). Вони є одними з найбільш древніх конструкцій і в сучасному будівництві вони займають одне з основних місць, особливо конструкції з цегли, незважаючи на ряд властивих цього матеріалу недоліків (малий розмір, ручна праця при кладці) в порівнянні, наприклад з бетонними і залізобетонними конструкціями.

Осуществляем Изготовление виниловых наклеек по выгодной цене.

Поширеності кам'яних конструкцій сприяє широка доступність сировини, простота технології виготовлення матеріалів. Вони. широко застосовуються в будівництві житлових, громадських, промислових та ін. будівель; застосовуються і в інженерних спорудах.

При проектуванні довгий час керувалися емпіричними правилами або недостатньо обґрунтованими методами розрахунку, що не дозволяли використовувати несучу здатність конструкцій в повній мірі.

Дослідження кладки з різних кам'яних матеріалів виявили фактори, що впливають на її міцність, і дозволили встановити закономірності, що визначають міцність конструкцій.

Окремі цеглини або ін. Камені навіть в конструкціях, що працюють на осьовий стиск зазнають складне напружений стан; вони працюють на вигин, розтягнення, т. д.

Це є результатом нерівності ліжку каменю і неоднаковою щільності і нерівності горизонтальних швів кладки. Міцність кладки залежить не тільки від міцності самого каменю, але більшою мірою від міцності розчину.

Міцність кладки зазвичай нижче міцності отд. каменю, з якого складена кладка. Проведені дослідження дозволили вивести загальну залежність, що визначає міцність кладки в залежності від міцності а розчину.

За діючими нормами проектування як і ін. Види конструкцій, розраховуються за новим методом граничних станів, що дозволяє більш точно враховувати дійсну роботу, мінливість навантажень.

Кладка в цілому може працювати тільки на стиск, тому найбільш поширеними видами є кам'яні стіни, стовпи, фундаменти, склепіння тощо

Для можливості роботи на вигин або для підвищення міцності на стиск підсилюють сталевою арматурою. 

Кам'яні роботи

Кам'яні роботи - будівельні роботи по виконанню кам'яної кладки при зведенні будівель і споруд. К. р. являють собою комплекс процесів, в число яких, крім основних (кладка цегли або ін. каменів на розчині з доставкою матеріалу в межах робочого місця), включаються допоміжні та ін. процеси, тісно пов'язані з основними, напр .: установка лісів і риштовання, монтаж перекриттів, заготівля матеріалів на риштуваннях і лісах і т. п.

У стародавні часи вправні будівельники-каменярі зводили красиві кам'яні будівлі і складні інженерні споруди (вежі, склепінні перекриття, арочні мости та ін.), Проте К. р. протікали повільно, способи виконання робіт мало змінювалися протягом століть. К. р. проводилися вручну, без механізмів; майстри-каменярі виконували зазвичай і всі підготовчі та транспортні операції на будівництві, самі готували розчин і т. д.

В ході робіт ряди кладки заливалися рідким розчином - «пирскаючи», внаслідок чого в конструкції вводилася зайва волога, і тривала просушування товщі конструкцій затримувала оздоблювальні (штукатурні) роботи.

При кладці стін встановлювалися на всю їх висоту громіздкі багатоярусні будує, ліси. Роботи велися сезонно, лише в теплу пору року. З початку 20 ст. в найбільш розвинених країнах проводилися деякі заходи щодо вдосконалення К. р .: механізація транспортування матеріалів і приготування розчинів, спрощення прийомів кладки цегли.

В СРСР технологія кам'яних робіт початку істотно змінюватися в період широкого розвитку будівництва з 30-х рр.

В результаті значно зросла продуктивність праці. Сучасний процес кладки розділений на окремі операції по різної кваліфікації робітників. Кладку веде «ланка», в складі якого кваліфіковані каменярі і підсобні роботи. Каменярі укладають цеглу по зовнішній і частково по внутр. грані стіни, т. е. виконують тільки відповідальні операції, від яких залежить правильність кладки; інші операції (заповнення внутр. частині стіни-«забутка», подача цегли і розчину і його розрівнювання) виконуються підсобними робітниками.

Прийоми виконання, кладки з бетонних і керамічних каменів аналогічні; однак внаслідок великих розмірів каменів застосування до них цих прийомів зустрічає труднощі. Доцільніше попередньо наносити розчин на бічні грані заздалегідь розкладених в ряд ( «навёрстанних») каменів і потім повертати кожен камінь на 90 ° з закінчать, укладанням на місце (рис. 3, в). Для заповнення вертикальних

швів застосовується також ножовий вібратор в поєднанні з раствороукладочной коробкою - бункером.

Похожие страницы