Навигация+ 

Гвинтові клеммники

Опубликовано Май 19, 2020 – 10:21

У місцях з'єднання електричного кола струм повинен протікати через точку дотику проводів з найменшими втратами, причому не повинно бути витоку струму через торкання з іншими струмоведучими поверхнями. Якщо якість контакту в місці з'єднання недостатнє, або контакт взагалі відсутня, то в електричному ланцюзі з'являються несправності. А якщо контакт струмоведучих частин виникає в непотрібному місці, це може привести до аварії, яка чревата серйозними наслідками, викликаними травмами людей.

Купить клеммные колодки на сайте интернет магазина вы можете по выгодной цене.

Тому фахівцями розроблені спеціальні пристосування, що забезпечують надійність електричного контакту з'єднуються провідників, і безпечні для обслуговуючих працівників і знаходиться поблизу устаткування. Одними з таких пристосувань є гвинтові клемники.

різновиди

За типом кріплення проводів гвинтові клемники діляться на кілька видів.

трубчастий

Фіксація токоведущей жили проводиться торцем закручувати гвинти. Зачищена жила знаходиться в латунної трубці, розташованої під прямим кутом до гвинта. Затиснута гвинтом жила притискають до стінки трубки, чим досягається електричний контакт. Другий провід вставляється з іншого боку трубки, і фіксується аналогічним чином.

Трубчасті клеммники широко застосовується в приватних будинках для підключення електропроводки в распредкоробкі. Діелектричні частини клем виконані з поліаміду.

Гвинтові клеммники стали популярними, так як вони мають просту конструкцію і невисоку вартість, їх можна придбати не тільки в магазині електротехніки, а й в будь-якому господарському магазині.

Щоб виконати з'єднання проводів такими колодками, потрібно викрутка і ніж для зняття ізоляції. Провід необхідно зачистити на таку довжину, щоб неізольована частина повністю була прихована в трубці. Латунні трубки розташовуються паралельно, а між ними в поліамідної перемичці є кріпильний отвір для можливості фіксації клеми.

Недоліки трубчастих клемників:

Нерівномірний затиск токоведущей жили торцем гвинта.

Пошкодження жили через обертання гвинта.

Зважаючи на такі недоліків клемних колодок, доцільно використовувати трубчасті клеммники тільки для з'єднання проводів з цільними жилами. При цьому не варто прикладати до гвинта надмірних зусиль. Щоб з'єднати таким затискачем багатодротяна жили, необхідно застосовувати спеціальні металеві наконечники.

Пластинчасті гвинтові клемники

Цей вид гвинтового затиску фіксує провід через притискну пластину або шайбу, на яку тисне гвинт. В результаті жила виявляється затиснутою між плоскими поверхнями контактної перемички і притискної пластини. На протилежному кінці розташоване таке ж гвинтове з'єднання.

Такого недоліку, як у трубчастих клемних затискачів, у пластинчастих клемників немає. Вони не ушкоджують токоведущую жилу. Цей контакт розташований на діелектричному матеріалі, зазвичай це карболіт або тугоплавкий пластик. При фіксації жив можна вставляти відразу два дроти, так як затиск здійснюється відразу по двом сторонам гвинта, що видно на малюнку.

Зазвичай для надійності електромонтери роблять з жили петлю, надягають її на гвинт і затягують. Нижня пластина зазвичай виготовляється U-подібної форми для обмеження зсуву жили. Однак не рекомендується з'єднувати такими клемами багатодротяна жили, так як вони можуть пошкодитися гострими гранями і насічками контактів. Щоб гвинт через можливу вібрації не відкручувався, використовують пружинну шайбу.

Для запобігання випадкового торкання людини струмоведучих частин, ці клеми захищені пластикової прозорою кришкою. Пластинчастий вид клемників частіше використовується в електричних щитах і другом електрообладнанні.

Похожие страницы