Навигация+ 

Будувати Будинок з Бруса Відео

Відео будинок з бруса своїми руками

Дерев'яне домобудівництво для Росії традиційно з давніх часів.Багатство лісовими ресурсами, отже і невисока вартість будматеріалів, екологічність, чудові якості будинків (стіни гарантують хорошу звукоізоляцію, тепло, внутрішній мікроклімат) і декоративні якості роблять будови з бруса вельми привабливими у простих обивателів.Ще один їхній плюс - простота зведення. Будинок з бруса своїми руками може бути побудований бригадою з чотирьох осіб всього за два-три місяці.В деяких випадках немає потреби навіть проводити додаткову обробку будівлі і його утеплення.

 
Однак всі позитивні якості будинків з бруса можуть бути повною мірою реалізовані, тільки якщо працівники будуть повною мірою дотримуватися загальноприйнятої технології.Особливо це стосується облаштування фундаменту - який його тип більш привабливий, наскільки масивним його варто робити.

Закладка фундаменту для будинку з бруса.

Будь-яке дерево дуже вразливе до впливу вологи.Стіни з бруса не виняток, а значить потрібно ще на стадії закладки фундаменту подбати про їх захист.Так, вважається правильним розміщувати перший вінець стін на висоті не менше 50 сантиметрів від грунту.Це робиться навіть на сухих і непучинистих грунтах. Єдиний виняток - застосування клеєного бруса, більш щільного і не схильного до утворення тріщин і гниття.Для нього достатньо фундаменту висотою в 30 сантиметрів. Також бетонну основу має бути сантиметрів на 10 ширше, ніж несуча стіна будинку.

Тепер opredelimsâ з типом підстави. Будинок Брюс Своїми руками можна побудувати на будь-якому osnovanii - монолітною, я, stolbčatom.Але з ряду причин найбільш привабливий стрічковий його тип - земляні роботи невеликі, витрата бетону і арматури теж, а несуча здатність і міцність достатні навіть у мелкозаглубленних фундаментів.

 
Закладка стрічкового підстави відбувається таким чином - під майбутніми несучими стінами виривається траншея (її глибина визначається характеристиками грунту).Дно її встеляється підкладкою (піщано-щебенева) висотою в 0, 2 метра, яка ретельно трамбується.Потім в траншеї зводиться опалубка, винесена на висоту в 30-50 сантиметрів над грунтом (в залежності від виду бруса, застосовуваного в будівництві).Після в'язки в ній арматурної сітки, опалубка заливається бетоном, перемішує у міру заливки, для усунення утворення повітряних кишень.Хоча повне застигання фундаменту займає 28 днів, подальші роботи можна починати вже через 10 діб після заливки.

Зведення стін з бруса.

Щоб побудувати міцний і комфортний будинок з бруса своїми руками, особливу увагу приділіть захисту стін від вітру і вологи.Починати утеплення коштує вже на стадії укладання вінців - конопатити їх.Але для початку розповімо про правила укладання першого вінця - найважливішого, від якого залежить правильність геометричних форм усіх стін.

Розміщувати брус прямо на фундамент не можна. Замість цього на верхню його грань з інтервалом в 0, 25-0, 3 метра укладаються тонкі дерев'яні планки з необрізної дошки.Їх висота повинна бути не більше 15 міліметрів. Поверх них водружається перший вінець, а згодом утворюються щілини між стінами і фундаментів закриваються монтажною піною.

 

Кладка бруса майже нічим не відрізняється від укладання кругляка - готельні ділянки на кутах також належить перев'язувати.Для цього в брусах пилкою проробляються шипи і пази так, щоб вони щільно входили один в одного.Додатково використовуються дерев'яні планки нагелі - під них в деревині доводиться просвердлювати отвори, самі нагелі заганяються в брус киянкою на глибину в три сантиметри.Частиною з такого роду крепежом не варто - краще розносити нагелі на метр один від одного, а в сусідніх вінцях розміщувати їх не один над іншим, а в шаховому порядку.Окремо нагелями скріплюються ділянки, які будуть підходити до віконних і дверних отворів.

 
Так як профільований і клеєний брус ще в заводських умовах забезпечуються шипами і пазами на верхній і нижній гранях, що забезпечує вінцям надійну стиковку і без нагелів, використовувати їх надто часто немає необхідності.Має сенс встановлювати нагелі лише на місцях перев'язки двох стін і у майбутніх прорізів у стінах.Самі прорізи або формують ще на стадії зведення стін (використовуються бруси певної довжини), або коли будинок з бруса своїми руками вже готовий - їх випилюють в стіні бензопилою.

Як вже було сказано, для герметичності і захисту від вітру і холоду щілини між вінцями необхідно конопатити.У продажу є спеціальні джутові стрічки в рулонах, якими покривається верхня грань бруса перед тим, як відрізати зверху наступний вінець.Звисаючі ділянки джуту згодом забиваються в щілини спеціальною лопаткою і молотком.Як заміну для джуту може служити пакля, мох та інші матеріали.У випадку з клеєним брусом, майже не дає усадки, конопатка тільки подовжить цей процес.Тому для герметизації використовують не джут, а спеціальний гелевий герметик.Його наносять на бічні пази по всій довжині бруса, а що витісняються верхнім вінцем надлишки прибирають.

Похожие страницы