Навигация+ 

Шліфування підлоги з дерева

Опубликовано Октябрь 17, 2016 – 11:23

Підлоги з натурального дерева найбільш поширені в житлових приміщеннях. Зазвичай їх покривають лаком, морилкою або просто фарбують фарбою. Згодом покриття зношується, і господарі будинку замислюються про його повну заміну. Але такий процес вимагає великих грошових вкладень, та й матеріалу екологічно чистіше дерева для покриття підлоги немає. А адже звичайна шліфування дерев'яної підлоги своїми руками може стати виходом із ситуації, що склалася.

Навіщо необхідне шліфування
Чим би не був оброблений дерев'яна підлога, він стирається в місцях частого проходження людей. Фарба тріскається і знімається ділянками, чому підлогу стає плямистим. Та й саме дерево не вічне. На дошках з'являються вм'ятини від меблів, деякі з них прогинаються і утворюють зазори один між одним.

Відродити стару підлогу допоможе шліфування. Відшліфована поверхня буде виглядати як нова. Чи залишиться її тільки заново покрити фарбою або нанести лак. Новий дерев'яна підлога також вимагає шліфування, так як при всьому старанні укласти дошки ідеально рівно не вийде.
вибір інструмента

Перед початком шліфування необхідно підготувати весь інструмент, який стане в нагоді для роботи:
Основним інструментом є шліфувальна машина. Для підлоги з дощок товщиною від 30 мм, покладених на лаги застосовують машини барабанного типу. Їх вага досягає 80 кг, тому підлога повинна бути міцним, щоб дошки не прогиналися. Шліфування паркетної дошки виконують плоскошліфувальної машиною. Вона легка і не створить прогинів тонкого покриття;
Замість шліфувальної машини можна використовувати болгарку з пелюстковим колом. Абразив кола жорсткий, тому він легко може видалити сучки і виступи заввишки більше 3 мм;
Для обробки кутів, ступенів, під батареями і інших важкодоступних місць знадобитися спеціальна машина - цикля;
Наявність пилососа необхідно для прибирання пилу з покриття перед його фарбуванням;
При наявності дрібних щілин знадобиться шпаклівка для їх забивання;
Наждачний папір із зернистістю від № 40 до № 120;
Лак або фарба, а також інструмент для фарбування - валик і кисть.

Підготовка підстави
Щоб шліфування підлоги з дощок дала позитивний результат, необхідно підготувати всю кімнату і сама підстава для роботи:
З кімнати необхідно прибрати всі меблі, штори і т.д. Кімната повинна бути повністю порожній. Вікна і зовнішні двері необхідно відкрити для виходу пилу, а зазори на внутрішніх дверях заклеїти скотчем;
Всі дошки на підлозі повинні бути оглянуті на наявність гнилі, тріщин і т.д. Непридатні дошки необхідно замінити на нові, уклавши їх на одному рівні із загальним покриттям. Після укладання їх прибивають цвяхами або прикручують саморізами так, щоб капелюшки потонули в деревині на 2 мм;
Якщо між дошками є багато зазорів, то їх доведеться демонтувати і укласти заново. При наявності 2-3 зазорів можна обійтися шматочками деревини, змащені клеєм, які вбивають між дошками;
Провівши рукою по поверхні підлоги не повинні почуватися капелюшки цвяхів. Всі виступаючі цвяхи забивають молотком;
Для зручності шліфування по всьому периметру кімнати знімають плінтуса.


Процес шліфування
Існує два види шліфування: машинна і ручна.
Машинну шліфування починають виконувати наждачним папером № 40. Виходить свого роду груба зачистка статі. При цьому видаляються всі лакофарбові покриття і нерівності. Периметр кімнати проходять від 2 до 4 разів до досягнення позитивного результату. Після проходу першої смуги по периметру кімнати, машину ставлять на другу смугу з такою умовою, щоб половина діаметра шліфувального круга залишалася на обробленої смузі. За таким же принципом шліфують все смуги до повної обробки всієї площі підлоги.

Після грубої зачистки на машину встановлюють наждак № 60 і зачищають все подряпини. Наступним встановлюють наждак № 80 і проходять по кімнаті 2 рази. І на закінчення шліфування на машину встановлюють наждак № 120, і обробляють поверхню практично до блиску.

 

Профессиональная шлифовка паркета без пыли быстро и надежно.


Для ручної циклювання застосовують металеву циклю шириною 50 мм з дерев'яною ручкою. Щоб верхній шар деревини легше знімався, його змочують водою або прогрівають праскою через тканину. Ручну шліфування виконують наждачним папером різної зернистості. Процес досить простий, хоча і дуже трудомісткий. Наждак кріплять до бруска і починають затірку дерева. У міру забивання наждачного паперу її змінюють на нову. Іноді умільці для полегшення роботи прикріплюють брусок до ніг і виконують цю роботу стоячи.

Обробка важкодоступних місць
Після закінчення обробки всього статі залишаться невідшліфований ділянки в кутах і уздовж стін. Обробити їх можна циклювальної верстатом, званим «чобіток». При його відсутності верх зачищають ручної циклюванням і шліфують болгаркою зі шліфувальної насадкою.

Коли шліфування дерева завершена, вся підлога пилососять від дрібного пилу і протирають ганчіркою змоченою в скипидарі або уайт-спирті. На цьому робота закінчена і дерев'яне покриття готове до фарбування.

Похожие страницы