Навигация+ 

Як проводиться герметизація деревяного будинку і який герметик для зрубу використовувати?

Опубликовано Ноябрь 7, 2017 – 17:58

Нюанси процесу залежать від типу матеріалу. Адже будинок може бути побудований з цільного або оциліндрованих колод, а може - з бруса, клеєного або профільованого. Також велике значення має підготовка дерева і ступінь його вологості. І навіть використовувана технологія будівництва впливає на процедуру герметизації.

Однак в цілому у неї є кілька ключових етапів, які однакові за будь-яких обставин.

Підготовчі роботи. Герметик повинен наноситися тільки на чисту і суху поверхню колод, тому переконайтеся в їх ідеальному стані. 

Качественный герметик для сруба купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Ніяких відшарувалися лакофарбових покриттів тут бути не повинно. А якщо колоди попередньо були оброблені просоченнями або морилками, потрібно перевірити на невеликій ділянці, чи сумісні ці покриття з обраним продуктом. Якщо роботи проводяться в морозний час року, поверхня дерева ретельно очищається від інею та криги, висушується. Краплі дощу або талого снігу неприпустимо. Щоб посилити адгезію до «проблемної» поверхні, її можна праймірованние. Для цього існують спеціальні грунтовки, або праймери.

Теплый шов для деревянного дома обеспечит сохранность тепла и будет препятствовать попаданию холодного воздуха в помещение.

Укладання утеплювача. Широкі шви вимагають додаткових теплоізоляційних матеріалів, наприклад, шнурів зі спіненого поліетилену. Вони зручні тим, що вже готові до роботи і продаються в різних діаметрів, тому підібрати потрібний до розміру шва не складе труднощів. Укладайте поліетиленовий шнур з таким розрахунком, щоб його діаметр був трохи більше, ніж щілину - на 25-30%. Так ви досягнете більшої щільності і усуньте можливість майбутнього зіткнення герметика з деревом в центрі шва. Він повинен зчіплюватися тільки з крайками колод, щоб зберегти свою здатність до розтягування в подальшому.

Проведення герметизації швів і тріщин. Герметик можна укладати в шви вручну, за допомогою шпателя. Але набагато швидше і акуратніше здійснити цей процес зі спеціального пістолета, а потім розрівняти. Рекомендованої товщиною в центрі шва вважається 5-6 мм, якщо шар буде більше, він може растрескаться або відшаруватися згодом. Крім того, герметик повинен захоплювати поверхню колод з кожного боку приблизно по 4-5 мм. Що ж стосується оптимального діаметра шару, що наноситься, то якщо ви працюєте пістолетом, досягти його легко відповідною насадкою, у якій відрізається кінчик. Щоб шовний герметик щільніше прилягав до поверхні колод, деякі фахівці радять скористатися антиадгезионной плівкою і прокатати через неї герметик спеціальним роликом. Це більш технологічні і дозволить вам заощадити час. Обробляючи не тільки стики між колодами, а й з'явилися в них тріщини, ви поліпшите теплоізоляцію будинку і захистіть зруб від передчасного старіння і псування.

Фінішна обробка. Після того як і шви, і тріщини в колодах заповнені герметиком, їм можна надати ще більш естетичний вигляд. «Акценти» допускають обробити зруб будь-якими лакофарбовими матеріалами марки «Олива». Рекомендуємо для цього вибирати склади, стійкі до УФ випромінювання - так ви підтримаєте герметик.

Похожие страницы