Навигация+ 

Підводні камені автокредиту - особливості автокредитування

Опубликовано Март 13, 2019 – 09:58

У наш час автомобіль вже перестав бути розкішшю, проте не кожен може дозволити собі купити транспортний засіб своєї мрії на свої гроші. Тому на сьогоднішній день автокредит користується величезною популярністю. Автокредитування - це цільової позику грошових коштів на придбання автомобіля. 

Необхідні грощі саме зараз, moneyveo кредит онлайн допоможе вам бути завжди з грошима.

Доступні банківські продукти, про які постійно нагадує реклама, так і ваблять піти легким шляхом: «побачив і придбав». Умови даних пропозицій розрізняються лише за кількома факторами:

Сума автокредиту;

Відсоток по автокредиту;

Термін погашення;

Величина першого внеску;

Наявність (відсутність) додаткових виплат.

Однією з головних особливості автокредиту, є обов'язкову заставу у вигляді автомобіля, що купується. Його, поки не буде виплачений весь кредит, не можна буде продати, обміняти або здати назад.

Тих хто вперше оформляє кредитування на автомобіль, мучить одне питання - де краще взяти автокредит, в автосалоні або в магазині? Різниці майже немає, так як автосалон працює так само через банк. Ось тільки оформляючи покупку через салон, можна трохи виграти на спеціальні пропозиції, які вони розробляють спільно дилерами.

В першу чергу варто звернути увагу на кредитний договір, так як оформляючи автокредит, підводні камені можуть чекати і тут. Якщо ви зважилися взяти досить велику позику, то повинні знати на яких умовах він буде наданий і повернений назад. Так само вивчіть терміни і періодичність платежів. Річна процентна ставка є однією зі значних складових кредиту, але не єдиною, так як у банку є ще цілий ряд додаткових комісій, які в сукупності дають відчутний удар по бюджету. Також мова може йти про додаткові витрати, які неминуче підуть при оформленні позики на машину. Наприклад, відрахування в пенсійний фонд, оплата послуг нотаріуса, страховка, реєстрація та ін. І багато недбайливі позичальники дізнаються про них навіть не при першому платежі, а вносячи другий або третій внесок. Тому уважно порахуйте всю суму відсотків, які від вас очікує банк. Зазвичай такі «несуттєві» застереження описані десь в кінці і дуже дрібним шрифтом.

Якщо у вас є можливість порадитися з фахівцем, який не представляє інтереси цього банку, наприклад, зі знайомим юристом - зробіть це, а ще краще, якщо таких буде кілька. Постарайтеся взяти непідписаний договір додому і в спокійній обстановці все ще раз зважити. Не думайте, що буде досить вислухати поради кредитного інспектора, який сидить в теплому і затишному кабінеті. Те, що він працює на кредитора, зовсім не означає, що зацікавлений вашої вигоді від позики. Найчастіше, під співпрацею між банком і дилером існує негласна домовленість про премії за кожного «видобутого» клієнта. Тому ні в якому разі не піддавайтеся на умовляння негайного підписання заяви-оферти. Ніхто не має права надавати на вас в цьому питанні тиску.

Ще один не маловажний момент серед особливостей автокредитування, це страхування. Адже при покупці автомобіля в кредит, він повинен бути застрахований на весь термін надання позики. Найчастіше банк працює тільки з однією страховою компанією, а в іншу, на жаль, клієнт звернутися не в праві. А там, можна бути впевненим, свого точно не упустять. Так само можуть зажадати обов'язкове страхування життя позичальника, що відповідно потягне за собою додаткові витрати. КАСКО передбачає захист від викрадення й збитку, але від шкоди не можна застрахувати, якщо немає охоронної сигналізації, а це значить, доведеться викласти ще тисяч 7-10 для її установки. Причому, адреса вам надасть кредитна організація, з якою вони давно вже співпрацюють.

Якщо автомобіль ви застрахували, а він виявився в угоні або потрапив в аварію, то позичальнику не можна ні в якому разі припиняти виплати по кредиту. Для початку необхідно отримати від банку довідку, де буде вказано, що дана сума була перерахована страховою компанією, і дочекатися закриття кредитного договору. Якщо не виплачувати гроші, то після можуть послідувати штрафи і пені за прострочені платежі.

Ще одна наживка, на яку зазвичай клюють покупці автомобіля - безвідсотковий кредит . Не варто в це вірити, тому що це звичайна розстрочка, а умови у такого кредиту, як правило, дуже жорстокі. Крім того, що позичальникові доведеться сплатити як мінімум пів вартості автомобіля, так ще й термін кредитування буде зменшений до одного року. При цьому дана схема вигідна як банку, так і автосалону.

Похожие страницы