Навигация+ 

Переваги каліброваного бруса при зведенні будинку або лазні

Опубликовано Март 9, 2018 – 06:29

На садових ділянках часто можна побачити будинки або баньки з струганого бруса. З усіх цілісних натуральних матеріалів саме він вважається недорогим. Але якщо уважно оглянути цю баню, то можна відзначити її явно чітку геометрію, що для струганого вручну бруса нетипово, що вінці підігнані одна до одної, як влиті, кути рівні, а горизонталь по всій стіні витримана досконально. Секрет простий. Використаний не струганий, а калібрований брус. У його виробництві виключений ручна праця, запили робить верстат, і результат - як говориться в наявності.

На нашем сайте https://stavka365.com/betting-school/9785-prilozhenie-betsiti/ вы сможете скачать приложение бетсити себе на телефон и теперь делать ставки стало проще.

Якщо слідувати термінології Держстандарту, то каліброваним називають пиломатеріал, оброблений до заданого розміру. Звичайно, офіційний документ не вказує, яким способом може бути досягнутий розмір. Цілком можливо, що десь на світі живе такий майстер, у якого рука над рубанком не здригнеться. Але на практиці ручна обробка дерева ніколи не буває ідеальною.

Здавалося б, на що може вплинути невеликий перепад або зайвий зазор. На ділі обробка бруса верстатом вже тільки на стадії будівництва дає багато. Перш за все, швидкість монтажу. Бригаді не потрібно мучитися, кожен раз підбираючи вінець і допрацьовує деталі вручну прямо на майданчику. Особливо нерівні стругані бруси доводиться притискати або навіть прибивати. Калібрований ж лягає як моноліт. Технологія та сама, як у будь-якого дерев'яного будинку: через певний проміжок вінці з'єднують дерев'яними нагелями. Крім того, у каліброваного бруса запив торці, і їх не потрібно зайвий раз шліфувати. Але найголовніше - у геометрично правильного зрубу усадка проходить м'якше.

Калібрований брус - це заготовка для профільованого, більш дорогого в ціні виду матеріалу. Тобто якщо на оброблений з усіх боків брус додати з'єднання шип-паз, то вийде профіль. Саме тому на одному провадженні, як правило, можуть виготовляти кілька видів матеріалів з дерева. І як це робиться, краще побачити своїми очима прямо в цеху. Зазвичай, будівельні компанії навіть рекомендують приїхати і подивитися на виробництво майбутнього будинку або лазні. Особливо, вражає це тих, хто шукає щось недороге. До речі, на місці можна отримати ще й додаткову інформацію. Наприклад, як заощадити на товщині стін.

Струганий брус знайти на ринку простіше. Для його виробництва досить рубанка. Калібрований зустрічається тільки у будівельних компаній повного циклу. І якщо компанія включає в свій договір ще й безкоштовне сервісне обслуговування, то буде настійно рекомендувати клієнту замість струганого вибрати калібрований брус. Так при будівництві лазні або будинку можна контролювати усадку. І зберегти первісну геометрію, як бруса, так і будівлі в цілому.

Калібрований брус, як будь-яке дерево, живе за законами природного матеріалу. Будинок потрібно буде конопатіть, стежити за регулюванням компенсаторів, якщо потрібно, то підфарбувати. А результатом такої уваги будуть не тільки п'янкий запах дерева, а й симетрія всіх його елементів.

Похожие страницы