Навигация+ 

Вибираємо мінеральну вату для утеплення

Опубликовано Март 23, 2017 – 07:02

Як утеплювач багато хто використовує саме мінеральну вату. Це загальна назва для всіх матеріалів, які отримані шляхом видування окремих волокон з розпечених твердих матеріалів. Через особливості використовуваних матеріалів і трохи відрізняються технологій мінеральна вата утворює кілька підвидів: скловата, кам'яна і шлаковая вата. Яка ж з них краще в кожному конкретному випадку?

Прекраснім утеплителем для вашего дома станет Минеральная вата, строительный супермаркет "Конструктив" предоставляет широкий выбор и доступные цены.

Шлаковату отримують з відходів доменного виробництва, вона має найменший розмір часток, найменшу щільність, але по теплопровідності майже не відрізняється від інших видів вати. З нею не дуже зручно працювати, тому найчастіше її використовують тільки для утеплення промислових об'єктів, коли є можливість найняти професіоналів, а в приватному будівництві багато хто воліє обходитися власними силами. До того ж, шлаковая вата більше підходить для утеплення горизонтальних поверхонь.

Скловата проводиться з розплавлених відходів скла або зі спеціальних порід, в яких міститься оксид кремнію. У підсумку виходять довгі волокна, завдяки яким матеріал має високу міцність і твердість. Але частинки скла мають загострену форму, тому можуть подразнювати шкіру і дихальні шляхи під час роботи з матеріалом. Тому потрібно використовувати засоби індивідуального захисту, адже сама скловата показує відмінні експлуатаційні властивості.

Кам'яну вату отримують з гірських порід, частіше все це базальт. Такий вид утеплювача зберігає в собі всі переваги попередніх матеріалів. Частинки, з яких утворена плита, середнього розміру, за рахунок чого досягається необхідна жорсткість, тому кам'яну вату можна використовувати і для утеплення вертикальних поверхонь. До складу кам'яної вати не належать гострі частинки, як у випадку зі скловатою, тому робота з нею більш безпечна. І хоч виробники рекомендують використовувати засоби захисту, але при невеликому обсязі утеплення можна обійтися і без них. Виготовлення виходить більш економічним, так як базальти - це порода, яка утворюється при виверженні вулкана, тобто проходить мінімальну термічну підготовку, що стає хорошою основою для майбутньої промислової обробки. Та й в процесі виготовлення майже не використовуються різноманітні добавки, тому процес виробництва простий.

З усіх перерахованих видів кам'яна вата користується найбільшим попитом.

Переваги та недоліки мінеральної вати

До складу входять тільки неорганічні сполуки, що автоматично дає необмежений термін використання, адже вони не розкладаються століттями. Мінеральна вата добре дихає, так як крізь волокна прекрасно проходять надлишки пари і вологи, а це особливо важливо для кам'яних і дерев'яних будівель. При експлуатації вона не виділяє шкідливих речовин, відмінно протистоїть пожежі, а монтаж її простий і швидкий.

Але поширена думка, що мінеральна вата має властивість з часом злежуватися, комкаться і втрачати свої властивості. Таке дійсно може бути, якщо підібраний матеріал не тієї щільності, та й плити завжди поводяться краще, ніж мати.

Похожие страницы